Čistiace a odličovacie pleťové mlieko, 100 ml

Jemné pleťové mlieko je vhodné na šetrné odlíčenie a čistenie pleti pre ženy a mužov rôznej vekovej kategórie, predovšetkým ho však odporúčame pre zrelšiu pleť, ktorej chýba hydratácia, pružnosť, bojuje s pigmentáciami, zápalovými procesmi a potrebuje zjednotiť tón.


25,90 €

Jemné pleťové mlieko je vhodné na šetrné odlíčenie a čistenie pleti pre ženy a mužov rôznej vekovej kategórie, predovšetkým ho však odporúčame pre zrelšiu pleť, ktorej chýba hydratácia, pružnosť, bojuje s pigmentáciami, zápalovými procesmi a potrebuje zjednotiť tón.

Približne v 25-tom roku života začína naša pleť starnúť, preto najdôležitejšou úlohou kozmetických produktov je zachovať čo najdlhšie jej prirodzenú hydratáciu, poskytnúť vyváženú starostlivosť pre rýchlu regeneráciu a zabezpečiť ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.

Receptúra pleťového mlieka Oxy addict bola pripravená s ohľadom na vaše najčastejšie problémy prejavujúce sa na pleti:"smädná" pleť,strata elasticity, zápalové procesy (vyrážky, akné), suchá, citlivá, drsná pokožka či pigmentácie.

Pleťové mlieko Oxy Addict:

✓ jemne a šetrne odličuje a čistí

✓ pomáha udržiavať pleť hydratovanú

✓ zjemňuje, rozjasňuje a zjednocuje tón pleti

✓ zmierňuje podráždenie a začervenanie pleti

✓ obnovuje elasticitu pleti

Kľúčovou zložkou produktov Oxy Addict je OXYWATER - voda obohatená aktívnym kyslíkom, ktorá vďaka jeho vysokému obsahu pôsobí protizápalovo, antisepticky, podporuje regeneráciu buniek a zlepšuje hojenie. V dermatológii sa kyslíkové ošetrenia pleti používajú na zvýšenie elasticity pleti, zvýšenie tvorby kolagénu a zlepšenie hydratácie. Pomocou produktov Oxy Addict si tak môžete užívať doplnkové kyslíkové ošetrenie pleti aj pohodlne v domácom prostredí, čím predĺžite účinky terapie.

Pre zamedzenie tranespidermálnej straty hydratácie sme pleťové mlieko obohatili o extrakt z kaktusu Opuncia mexická (AquaCacteen), ktorý upokojuje podráždenú pokožku, zmierňuje jej začervenanie a svrbenie. Dodáva pokožke vodu viažúce látky, vďaka ktorým je zabezpečená dlhotrvajúca hydratácia, pevnejšia a vitálnejšia pleť, a to dokonca aj po opláchnutí.

Extrakt zo sladkého drievka zjednocuje tón pleti, redukuje už vzniknuté pigmentácie a prispieva k celkovému rozjasneniu pleti.

Čím je pleť suchšia, tým viditeľnejšie sú aj vrásky. Preto sme pri tvorbe receptúry stavili na rastlinný olej z uhorkových semien, mandľový a ricínový olej namiesto syntetických emolientov. Pomocou nich sme sa zamerali na ochranu lipidového filmu, aby nedochádzalo k transepidermálnej strate vody, čo pokožku vysušuje, je citlivejšia, tenšia, deformovaná, póry sa rozširujú a je náchylná na vznik zápalov.

Uhorkový olej je charakteristický svojou sviežou vôňou a je bohatý na antioxidanty a fytosteroly, podporuje pružnosť pokožky, pomáha stimulovať a regenerovať kožné bunky a zároveň pôsobí ako regulátor tvorby kožného mazu.

Vitamín E podporuje hojenie pokožky, pôsobí antioxidačne a zlepšuje elasticitu kože.

Použitie: Naneste mlieko na pokožku tváre a krku, jemne vmasírujte a opláchnite vlažnou vodou. Opakujte, kým pleť nebude zbavená zvyškov dekoratívnej kozmetiky a nečistôt. Používajte ráno aj večer. Na záver naneste tonizačnú vodu. Vyhnite sa priamemu kontaktu s očami. V prípade zasiahnutia očí, vypláchnite studenou vodou.

NÁŠ TIP: Pre posilnenie účinku používajte v kombinácii s tonizujúcou pleťovou vodou a omladzujúcim pleťovým krémom Oxy Addict .

Obaly: Pre maximálnu ochranu produktov Oxy Addict a zníženie unikania kyslíka z produktov sme použili inovatívne airless dávkovače, ktoré sú veľmi sofistikované a fungujú na princípe podtlaku. Po stlačení pumpičky sa dno posúva hore a krém sa z tuby vytláča bezo zvyšku.

Airless dávkovače tak zabraňujú kontaktu výrobku so vzduchom, zabezpečujú maximálne hygienické, jednoduché a presné nanášanie, a tým zabraňujú kontaminácii výrobku baktériami a plesňami nielen zo vzduchu, ale aj pri manipulácii s krémom. Vďaka týmto obalom je životnosť krému značne predĺžená. A preto boli jasnou voľbou aj pre produkty Oxy Addict.

Zloženie: Aqua (OXY water), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandľový olej), Ricinus Communis Oil (ricínový olej), Cucumis Sativus Seed Oil (uhorkový olej), Glycerin (rastlinný glycerín), Opuntia Ficus-Indica Stem Extract (extrakt z opuncie), Glycyrrhiza Glabra Root Extract (extrakt zo sladkého drievka), Tocopherol (vitamín E), Aurantium Dulcis Fruit Water (kvetinová voda Neroli), Xanthan Gum (xantánová guma), Benzyl Alcohol- Ethylhexylglycerin (konzervačná látka bez obsahu parabénov), Citric Acid (kyselina citrónová)