Antiaging Serum

Pleť začína starnúť po 25. roku života a okolo 30. roku sa objavujú aj prvé viditeľné vrásky. Prvé mimické vrásky sa objavujú v okolí očí
a na čele. V tomto štádiu by sme mali začať so starostlivosťou o pleť. Ženám so suchou pleťou sa vrásky objavujú okolo 20. až 25. roku, tým s mastnou pleťou o čosi neskôr, a to vo veku 25 - 30 rokov. Muži v tomto súboji vyhrávajú, keďže vrásky sa u nich objavujú ešte neskôr.

Pleť vekom stráca jas a lesk, stráca schopnosť odrážať svetlo, pohlcuje ho a vzniká tzv. tieňovanie pokožky. Postupom času sa vrásky prehlbujú, zvýrazňujú a stávajú sa trvalými. Okolo 40. roku života,
aj vplyvom hormonálnych zmien, sa nerovnosti na pokožke zvýrazňujú, otvárajú sa póry, pleť stráca pružnosť a pevnosť, oslabuje sa schopnosť autoregenerácie a vznikajú aj prvé pigmentácie.

Zlozvykmi, akým je mračenie a krčenie čela, vznikajú kolmé vrásky v dolnej línii čela medzi obočím - vrásky chmúrenia. Horizontálne vrásky na čele, ktoré vznikajú krčením a dvíhaním obočia, sú vrásky údivu. Objavuje sa vráska nosovo-ústna, u fajčiarov sú to kolmé vrásky nad hornou perou. Tieto vrásky sú najskôr viditeľné iba pri gestách, no časom sa prehlbujú, fixujú, až sa stávajú trvalými.

Okolo 45. roku sa v dôsledku zníženej produkcie hormónov a vplyvom vonkajších faktorov postupne znižuje aktivita buniek. Pleť sa stáva suchou, na dotyk hrubšou a drsnejšou. Je bez lesku, matná, tzv.
mdlá. Sieť kolagénových a elastických vláken stráca svoju funkciu a rovnomernosť. Množstvo kolagénu sa pomaly znižuje o 5 % ročne. Kontúry tváre sa stávajú unavenejšími, vrásočky sa menia na vrásky.
V podkoží sa zhoršuje prekrvenie. Tonizujúci vplyv ženských hormónov na cievne steny slabne, pleť nepôsobí sviežo a mlado, ale staro a unavene. Koža postupne ochabuje, nevládze odolávať gravitácii, až vznikajú statické vrásky, previsy kože na očných viečkach, lícach a na brade.

ČO SA DEJE POČAS STARNUTIA V SAMOTNEJ KOŽI

Kožný systém pozostáva z troch hlavných častí: z pokožky
- na povrchu, zo zamše z a podkožného tkaniva. Starnutím sa pokožka stenčuje a spomaľuje sa jej obnova. V zamši dochádza hlavne k zmenám na úrovni kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej.

Kolagén tvorí až 70 % zamše, pričom každým rokom ubúda približne 1 % kolagénových vlákien, ktoré postupne degenerujú a strácajú svoj tvar. Elastické vlákna hrubnú, vzniká elastóza kože, čo sa prejavuje poklesnutím kontúr tváre. Tieto javy spôsobujú aj typické ranné otlačenia vankúša na pokožke. Okolo 40. roku života klesá tvorba kyseliny hyalurónovej o polovicu, preto pleť v tomto veku zvyšuje svoju požiadavku na hydratáciu.
Práve kyselina hyalurónová je pre pleť dôležitá ako zásobáreň vody, uskladňuje a dodáva vlhkosť tkanivám a hlavne kolagénu, ktorý zvlhčuje. Svoj objem dokáže zväčšiť až 1000x.

Počas starnutia pleti vedie redukcia cievnej siete k oslabeniu cirkulácie, čím sa oslabuje látková premena, v koži sa hromadia voľné radikály a pokožke sa nedostávajú potrebné živiny, akými sú vitamíny A a E.

Starnutie nedokážeme zastaviť. Jediné, čo je v našich silách, je jeho spomalenie tým, že budeme pleti dodávať látky a výživu, ktorú si už sama nedokáže vyprodukovať. ENVY Therapy® Antiaging Serum je ideálnym riešením práve pre pokožku, ktorá zápasí so starnutím, stratou pevnosti pokožky a so sklonom k vytváraniu vrások. Toto účinné omladzujúce pleťové sérum s obsahom vysokej koncentrácie prírodných patentovaných zložiek prináša profesionálny účinok s efektom medicínskej mezoterapie. 89,00 €


AKO POUŽÍVAŤ ANTIAGING SÉRUM

Sérum sa používa pod krém a jeho úlohou je preniknúť hlbšie
 do pokožky. Konkrétne do dermis - strednej vrstvy kože, kde sa nachádzajú najdôležitejšie bunky a vlákna, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v procese starnutia. Sú to fibroplasty produkujúce kolagén, ktorý zodpovedá za pevnosť. Elastické vlákna zabezpečujú
 pevnosť a pružnosť, kyselina hyalurónová a ďalšie zložky, ktoré vyplňujú priestor medzi bunkami a vláknami, viažu vodu a pôsobia antibakteriálne. Sérum je teda určené na pôsobenie v tejto vrstve pokožky, kde dokáže zabezpečiť rýchlu regeneráciu, obnovu pleti a jej buniek.

Pred aplikáciou odporúčame sérum pretrepať a naniesť len pár kvapiek (3 - 5) na oblasť tváre, krku a dekoltu. Nikdy nemiešajte sérum s krémom, zabránili by ste tak jeho prieniku do hlbších vrstiev, keďže sérum má menšie molekuly ako krém. Až po vstrebaní séra odporúčame naniesť na pleť krém, aby bolo zabezpečené aj hydratovanie vrchnej vrstvy (epidermy). Odporúčame aplikovať 2x denne, ráno aj večer.

Pri použití väčšieho množstva prípravku a najmä pri vrstvení krémom či makeupom môže dôjsť k vytvoreniu nevstrebaných čiastočiek
na povrchu pleti, čo však neznižuje jeho účinok. Odporúčame však ako sérum, tak aj krém a makeup nanášať jemným vklepkávaním do pokožky.

Upozorňujeme, že v tomto produkte sa v minimálnom množstve nachádza derivát Retinolu - Retinol palmitát (vitamín A). Produkt je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.