NASTRELENIE NÁUŠNÍC

19.09.2021

Prečo nastreliť, alebo prepichnúť pištoľou a nie prepichúť ihlou?

  • minimálna až žiadna bolestivosť

  • minimálne stresujúci zážitok, hlavne pre babätka

  • budúce miesto vpichu sa dá presnejšie určiť

  • veľmi dobré hojenie bez komplikácií (vo väčšine prípadov bez hnisania)

  • jednoduché ošetrovanie nastrelených dierok

  • pri nastrelení nedochádza k žiadnemu krvácaniu

  • samotné prevedenie je veľmi rýchle

  • dierka po nastrelení je dokonale rovná (oproti pichaniu ihlou)
  • deti procedúru znášajú lepšie než prepichnutie klasickou ihlou

Náušnice z čistého lekárskeho plastu sú jedinečné, pretože neobsahujú žiadny kov. Používa sa už viac ako 40 rokov v zdravotníctve a doteraz nebol zaznamenaný jediný prípad na alergické reakcie. Náušnice sa vyrábajú vo Švédsku. Cena dvoch náušníc aj s prestrelení bioloastovych náušníc je 54€.

Kovové náušnice sú vyrobené z chirurgickej ocele, potiahnuté 24karátovým zlatom - žltý kov alebo paládiom - biely kov. Splňujú všetky potrebné hygienické požiadavky. Balenie náušníc je sterilné a pri ich správnej aplikácii nedôjde k žiadnemu kontaktu s rukou osoby, ktorá náušnice nastreľuje. Žiadne z náušníc neobsahujú nikel, ani iné zdraviu škodlivé látky. Sú testované štátnou skúšobňou a je na ne vystavené Prehlásenie o zhode.

AKO TO PREBIEHA?

Po dezinfekcii ušných lalôčkov sa vymeria a špeciálnou fixkou naznačí miesto, kde bude umiestnená dierka. K nastreľovaniu používame náušice z chirurgickej ocele. Balenie náušníc je sterilné.Výmena nastrelených náušníc sa odporúča po 5-6 týždňov.


STAROSTLIVOSŤ O DIERKY PO NATRELENÍ NAUŠNÍC

Prvý a druhý deň náušničky udržujeme v čistote a suchu, sprchovanie je samozrejme dovolené. Od tretieho dňa môžeme očistiť vatovou tyčinkou, namočenou v dezinfekčnom roztoku, ktorý u nás aj predávame. Potom otáčame náušnice, ale nevyberáme.!!!Po kúpeli alebo po navlhčení je pootočenie predsa len príjemnešie, vzhľadom k tomu, že povolí prípadné prischnuté chrastičky z vytekajúceho tkanivového moku. Oklolo dierky môžeme nájsť vytekajúci mok, ktorý je známkou hojenia rany. Ak je výtok hustý, lepkavý a rozhodne nie je presvitný , jedná sa o hnis. Došlo zrejme k vzniku infekcie a hnis je reakcia organizmu na vstup infekcie.Začervenanie lalôčiku je v prvých dňoch po nastrelení bežné . Toto začervenanie (podráždenie) ešte nemusí znamenať zápal! Pokiaľ začervenanie pokračuje a pridá sa bolesť, tak už dochádza k vzniku zápalového procesu. Po nastrelení náušníc, môžeme povedať, že k hnisaniu uší dochádza veľmi sporadicky. Vďaka tomu, že dierka po nastrelení je v presnej velikosti náušničky, je vstup infekcie pozdĺž náušničky značne obmedzené

Cena aplikácie náušníc s prepichovaciou-  bezbolestnou    pištoľou

Odporúča sa pre bábätka pre minimálne až žiadny stresujúci a minimálne bolestivý zážitok a rovnako sa da s touto poštovou prepichnúť dierku do chrupavky. Cena zákroku je neporovnateľne nižšia oproti klasickému piercingu.

Minimálna bolesť,cenovo výhodný a rýchly zákrok.

 1ks náušníc aj s prepichnutím

od 22 € do 27€

2ks náušníc aj s prepichnutím

od 44 € do 54€

1ks bio plastová náušnica aj s prestrelením

27 €

2 ks.bio plastové náušnice aj s prestrelenim

 54€

Špeciálna vodička na čistenie ucha

3,5 €