Intraoralna - bukalna masáž tváre

29.03.2023

Táto technika je štúdium muskulatúry tváre a hlbokých vrstiev epidermy. Masáž sa vykonáva súčasne z vnútornej strany úst a zvonka pozdĺž línií brady, lícnych kostí a obočia.

Je to originálny, certifikovaný druh masáže , nazývaný prírodný lifting.  Prinavráti pokožke a kontúram tváre opäť pevnosť a pružnosť. 

Masážna technika v trvaní cca 90min  ( dľžku a počet ťahov určuje vyškolený terapeut a má na zreteli individuálne potreby konkrétnej masírovanej tváre). Masažna technika je spojením dvoch časti a to liftingovej a intraorálnej v trvaní cca90 min aj s prípravou pleti  na masaž. 

Po absolvovaní celej kúry a následne udržiavaceho režimu, je efekt absolútne viditeľný, dlhodobí a súčasne spomaľuje stárnutie pleti.

Jedná sa o originálnu , celistvú techniku, priamo od svetoznámeho autora tejto techniky.  Postup masaže je nasledovný. Smer pohybu je zdola nahor .Nasolabiálne záhyby, brada ...  sa kĺžu kĺzavými pohybmi, uchopia pokožku, akoby sa prsty zdvíhali a poháňali vlnu tvorenú pokožkou zdola nahor. Tento typ manipulácie je navrhnutý tak, aby maximálne pracoval s svalmi, ktoré sú väčšinu času v pokoji a prepadávajú sa najrýchlejšie vďaka nízkemu mimickému zapojeniu. Posilnenie krvného obehu aktivuje sval, prúdenie lymfy a krvi sa zvyšuje kyslík  vo všetkých vrstvách epitelu.

výhody:

Simultánne vypracovanie hlbokých vrstiev kožných tkanív a svalov tváre;

Aktiváciou metabolizmu tkanív sa zvyšuje produkcia kolagénu, pokožka sa napína;

Omladzuje tvár.

Aktivuje prietok krvi a lymfy, nasýti tkanivá kyslíkom;

Posilňuje metabolizmus tkanív;

Účinne eliminuje guľaté líca odbúravaním nadbytočných tukových zásob.


nevýhody:

  • Ľudia s nízkym prahom bolesti môžu pociťovať nepohodlie.   

Rovnako ako akýkoľvek postup, technika má indikácie a kontraindikácie. Ak sa nepoužívate s kontraindikáciami, nehrozia žiadne vedľajšie účinky.

Indikácie 

  • Strata pružnosti pokožky, ktorá spôsobuje ochabnutie pokožky, zhoršenie pleti a výskyt mimických nosoperových - nasolabiálnych  vrások  a vonkajších rohoch očí;
  • Oslabenie a ochabnutie svalového rámu- tváre, ako výsledok - "plávajúci" ovál tváre, prehĺbenie nasolabiálnych záhybov;
  • Vekové spomalenie metabolických procesov v pokožke, vyvolávajúce hromadenie podkožného tuku (líca sa zväčšujú a ochabujú, objaví sa druhá brada);
  • Atrofia svalov tváre v dôsledku neurologických ochorení.

Spravidla sa prvých 5 - 6 sedení vykonáva s intervalom raz sa týždeň a potom jeden krát cca za tri týždne v rámci udržiavacej kúry.


Cena jedného sedenia je 85 eur

Balíček  šiestich sedení je 420 eur