ENVY Therapy® MezoHAIR Kit

Unikátne koncentrované ampulky proti vypadávaniu vlasov, na obnovu rastu a podporu hustoty rednúcich vlasov vo výhodnom balení s kozmetickým nástrojom ENVY Therapy® Mezo Stamp. 

Sterilné vlasové ampulky s vysokým obsahom základného stavebného kameňa vlasov - keratínu, tetrapeptidu, sójových proteínov, dôležitých vitamínov, minerálov a aminokyselín:

  • zamedzujú vypadávaniu vlasov
  • efektívne podporujú rast nových vlasov
  • aktivujú činnosť vlasových korienkov
  • zvyšujú hustotu a pevnosť vlasov
  • spevňujú a posilňujú vlasové vlákna
  • kvalitatívne zlepšujú štruktúru vlasov
  • zlepšujú kvalitu vlasovej pokožky
69,00 €

Vlasové ampulky ENVY Therapy® vyvinuli špecialisti kliniky ENVY na základe dlhoročných skúseností s trichológiou a vlasovou mezoterapiou. Ampulky sú jedinečné svojim zložením, jednoduchosťou používania, efektívne pomáhajú pri nadmernom vypadávaní vlasov a zároveň posilňujú vlasové vlákno, čo má za následok pevnejšie a hustejšie vlasy.

Príčinou vypadávania vlasov môžu byť genetické predispozície, hormonálne zmeny, problémy so štítnou žľazou, nedostatok vitamínov a minerálov, stres, zmeny ročných období, dojčenie, zmeny telesnej hmotnosti, starnutie alebo nevhodná starostlivosť o vlasy. Problémom s rednutím vlasov možno pomôcť používaním šampónov, vlasových kúr a toník proti vypadávaniu vlasov, ale všetky tieto produkty ošetrujú buď len samotný vlas alebo ostávajú len na povrchu vlasovej pokožky.

ENVY Therapy® HAIR Ampoules sú svojim zložením a konzistenciou špeciálne vyvinuté na použitie s mezoterapeutickým nástrojom ENVY Therapy® Mezo Stamp (súčasť balenia), ktorý v jednom kroku jemne prepichne vlasovú pokožku a zároveň do nej vpraví účinné látky z ampule.

Keratín je základná stavebná jednotka vlasov, tvorí až 90% vlasu. Ide o fibrilárny proteín, ktorý dodáva silu a elasticitu vnútornej aj vonkajšej vlasovej štruktúre. Čím silnejšia vrstva keratínu, tým kvalitnejšie a zdravšie vlasy.

Tetrapeptidy majú priamy vplyv na štruktúry obklopujúce vlasové folikuly. Uktovujú vlasové vlákno hlbšie v pokožke hlavy, čím redukujú vypadávanie vlasov a zväčšujú ich objem.

Pyridoxín a vitamíny skupiny B spomaľuje vypadávanie vlasov a stimuluje ich rast.

Železo je základným stavebným prvkom červených krviniek. Jeho nedostatok sspôsobuje výrazné vypadávanie vlasov.

Pantenol známy aj ako vitamín B5 slúži najmä na spevnenie a zlepšenie elasticity vlasového vlákna. Zlepšuje stav už poškodených vlasov tým, že podporí hydratáciu a pružnosť vlasov. Preniká do vnútra vlasového vlákna a do vlasového korienku a môže zvýšiť priemer vlasu až o 10%.

Hydrolyzovaný sójový proteín posilňuje a uhládza vlasové vlákna. Zvyšuje schopnosť vlasu udržiavať vlhkosť. Dodáva lesk a vyhladzuje vlasy.

Objem: 4x 2 ml ampula + 1x nástroj

 Použitie a aplikácia

Aplikujte na umytú a vysušenú vlasovú pokožku. Odporúčame danú oblasť aj prestiekať dezinfekčným prostriedkom na pokožku ( Cutasept resp. iná dezinfekcia v speji) Ošetrujte najskôr problémové oblasti, miesta s vypadanými vlasmi (temeno, kúty, iné ložiská) a následne zvyšok produktu aplikujte rovnomerne do vlasovej pokožky, ideálne večer. Vlasy si umyte najskôr na ďalší deň ráno. Vzhľadom na vysokú koncentráciu účinných látok je celý obsah ampulky (5 ml) vhodné použiť raz, maximálne 2x týždenne. Ampulka obsahuje 5 ml koncentrovaného produktu a takéto množstvo je optimálne na ošetrenie problémových miest, príp. celej pokožky hlavy. Neodporúčame skladovanie už otvorenej ampulky. Ampulky majú špeciálny "tear off" vrchnák. Odstráňte plastovú časť vrchnáka a používajte nasledovne:

S mezoterapeutickou pomôckou ENVY Therapy® Mezo Stamp:
Nalejte obsah ampulky do pomôcky ENVY Therapy Mezo Stamp a aplikujte horizontálnymi, vertikálnymi a diagonálnymi vpichmi na vlasovú pokožku. Ak v Mezo Stampe ostane ešte zvyšný produkt, pokojne ho naneste na vlasovú pokožku prstami a krúživými pohybmi vmasírujte, čo prekrví pokožku hlavy a zvýši efektivitu ošetrenia. Neoplachujte. Použitím ENVY Therapy® Mezo Stampu dosiahnete zvýšenie prieniku účinných látok z ampuly do pokožky. UPOZORNENIE: Pri použití mezoterapeutických pomôcok dbajte na dôkladnú dezinfekciu!
Viď príbalový leták ENVY Therapy® Mezo Stamp 0,25mm a ENVY Therapy® Mezo Stamp 0,6mm.

Intenzívna kúra ( na akútne obmedzenie vypadávania a podporu vlasových folikulov k produkcii nových vlasov)

Prvé 2 týždne - 2 ampulky týždenne ( raz za 3-4 dni)

3. - 6. týždeň - 1 ampulku týždenne (raz za 7 dní)

Podporná kúra (na podporu rastu, pevnosti a kvality vlasovej pokožky aj samotného vlasu)

1 ampulka raz týždenne po dobu 2 mesiacov

Udržiavacia kúra

1 ampulka raz za 2 týždne po dobu 2 mesiacov

ENVY Therapy® Mezo Stamp 0,25mm po maximálne 8 použitiach vymeňte za nový!

ENVY Therapy® Mezo Stamp 0,6mm po maximálne 4 použitiach vymeňte za nový!

ENVY Therapy® Hair Ampoules sú svojim zložením vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.